Teraz máme dopravu zdarma pre všetkých dopravcov od 29 EUR
Logo
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 29 € a máte dopravu ZADARMO

Masticha original certifikát

 

  1. Úvod
  2. Tipy a rady
  3. Návod na žuvanie mastichy

Návod na žuvanie mastichy

Masticha - živica zo stromu Pistacia lentiscus sa vyznačuje pomerne vysokou tvrdosťou, ale zároveň krehkosťou živicových slzičiek - kryštálov. Jednotlivé slzičky sa môžu líšiť veľkosťou, tvrdosťou i tvarom. Jedná sa o 100% prírodný produkt, ktorý je len umytý vodou a usušený na slnku. Návod na žuvanie mastichy zo začiatku môže znieť ako veda, ale aj vy sa môžete stať skúsenými užívateľmi a mastichu si iste zamilujete.

Návod na žuvanie 1

Pred tým, než sa do žuvanie pustíte, odporúčame napiť sa čistej vody. Je to z toho dôvodu, aby ste v ústach nemali sucho a aby sa masticha pri žuvaní lepšie spájala. Z balíčka si vyberte skôr tvrdý kúsok a rozžujte medzi prednými zubami, kým nevytvoríte celistvú hmotu. Potom môžete žuť ako klasickú žuvačku v celých ústach. Kombinujte rôzne tvrdosti mastichy.

Návod na žuvanie 2

Ďalšia možnosť, ako sa naučiť správne žuvať, je pre začiatočníka oveľa jednoduchšia. Stačí vložiť mastichovú kvapku do úst a cmúľať ju ako cukrík. Masticha do seba absorbuje sliny z úst, až úplne zmäkne a vy potom môžete začať žuť.

Masticha žujte aspoň 15-20 minút, potom ju môžete vypľuť. Môžete ju však, tak ako je bežné, žuť oveľa dlhšie.

masticha žuvačka žuvanie

Surovú masticha čiže mastichové kryštály môžete kúpiť tu.

Možno Vás zaujíma: