Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
8:00 - 16:30
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 40 € a máte dopravu ZADARMO
  1. Úvod
  2. Chioská masticha
Chioská masticha

Chioská masticha, čo je to?

Masticha je unikátna živica pistacia lentišku pestovaná na jedinom mieste na svete, v malom regióne na juhu gréckeho ostrova Chios.

Viac o fenoméne chioskej mastichy >>

Ako sa masticha "vyrába"?

Proces kultivácie pistacia lentišku i získavanie a pestovanie mastichy pretrváva veky. Výsledkom je čistý prírodný produkt.

Aké má masticha účinky?

Účinnosť mastichy je veľmi široká. Masticha prospieva normálnemu trávenie, má potvrdenú účinnosť pre normálnu činnosť celého gastrointestinálneho traktu. Používa sa tiež pre ústnu hygienu

Najväčšia ponuka mastichových produktov

Náš obchod Masticha Masticlife obsahuje najväčšiu ponuku mastichových produktov na slovenskom trhu. Mastichu milujeme a veríme, že aj Vy si ju zamilujete, ak sa s ňou stretávate prvýkrát. Ponúkame produkty značiek, pri ktorých je garancia použitia originálnej chioskej mastichy:

  • The Chios Mastic Growers Association
  • MasticLife
  • Medittera

Akú mastichu vybrať?

Tá pravá, pôvodná, surová masticha sa predáva vo forme živicových kryštálov. V tejto forme sa masticha zbiera z lentišků na ostrove Chios. Surová masticha sa žuje. Ak ste ju doteraz nevyskúšali, zistite ako mastichu žuť.

Najpredávanejšie sú mastichové potravinové doplnky a medzi nimi čistý prášok z chioskej mastichy v kapsuliach bez prísad, ktorý je najúčinnejší pre normálnu činnosť tráviaceho systému. V súvislosti s tráviacim systémom a zažívaním nájdete v našej ponuke aj Helicobacter pylori testovacie sady.

Mastichové zubné pasty a olej pre starostlivosť o ústnu dutinu máme k dispozícii vo variantách pre dospelých aj pre deti.

Žuvačky ELMA sú určené najmä pre deti, ale, ako vieme, ocenia ich aj dospelí. V ponuke je veľké množstvo príchutí vrátane populárnej škorice alebo mäty.

Veľmi populárny, aj keď relatívne drahá, je mastichová telová a vlasová kozmetika. Úplne jasnou voľbou v tejto kategórii sú tradičné mydlá.