Teraz máme dopravu zdarma pre všetkých dopravcov od 29 EUR
Logo
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 29 € a máte dopravu ZADARMO

Masticha original certifikát

 

 1. Úvod
 2. Chioská masticha

Chioská masticha

Chioská masticha (čítaj "mastycha) je živica pistacie mastixovej (Pistacia lentiscus, grécky "schinos") pestovanej na ostrove Chios. Kým pistacia rastie divoko v rozsiahlej oblasti celého Stredomoria, je južný Chios jediným miestom, kde sa systematicky pestuje a kde produkuje účinnú mastichu.

Chios Mastiha (Μαστιχα Χιου) je bez preháňania fenomenálna substancia so širokým uplatnením vo farmácii, výrobe potravín a kozmetiky. Její príbeh je pútavým rozprávaním o histórii, farmakológii a dokonca aj o marketingu. Obsahuje podľa súčasných zistení viac ako 100 prospešných látok, pričom doteraz sa ich podarilo určiť približne 80.

Chioská masticha kvapka živice

Jedná sa o veľmi aromatickú a chuťovo výraznú vyzretú živicu, ktorá vzniká odkvapkávaním z umelo vytvorených zárezov kmeňa lentiškov.
Živice zozbieraná z kmeňa, konárov a z plochy pod stromom sa po vytriedení a vyčistení používa vo svojej originálnej podobe živicových kryštálov - sĺz a ako surovina pre ďalšie spracovanie

Čo je masticha? Čo je to mastichová živica?

Masticha živica

Moderný výskum vedecky dokázal, že chioská masticha: prispieva k normálnej činnosti tráviaceho traktu.

Žuvačka známa už z čias antiky

Chioská masticha je biela, priesvitná živica, má intenzívnu kvetinovú vôňu a jeho chuť je mimoriadne výrazná. Už v antike bola známa a cenená pre svoje účinky. 

Kvapka živice sa nechala zaschnúť na kmeni stromu, alebo pod ním. Potom sa očistila a vložila do úst. Na počiatku veľmi tvrdý kryštál sa vďaka slinám pomaly zmäkčil a "slzu ostrova Chios" ste mohli začať žuť. Chuť mastichových kryštálov je dosť špecifická, odporúčame vyskúšať, aby ste si sami urobili názor na túto aromatickú živicu.

Masticha a spôsob jej pestovania

Pestovanie, od stávkovanie stromov až po zber samotnej živice, sa v priebehu storočí nezměnil. Háje sa pravidelne omladzujú a prerezávajú. Kôra kmeňa a konárov pistacia lentišku sa počas hlavnej sezóny raz až dvakrát nareže a živice sa nechá zo stromu vytekať. Niektoré kvapky, kryštály, živice dopadnú na vopred pripravenú a upratanú plochu pod stromami, iné zostávajú visieť na vetvách a kmeňoch. Po zaschnutí sa masticha ručne zoberie, očistí a dopraví do chladného skladu. Je nežiaduce, aby kvapky živice boli pri uskladnení vystavené teplotám vyšším ako 25 ℃. Mohlo by dôjsť k ich opätovnému zlepenia. V sklade sa opäť ručne čistia a rozdeľuje sa podľa kvality a veľkosti kryštálov.

Možnosti spracovania a produkty

Na trhu sú k dispozícii rôzne mastichový produkty určené pre predaj. Ak je produkt označený samolepkou PDO, máte istotu, že sa jedná o kvalitné a jedinečnú masticha z ostrova Chios. Ostatné produkty bez tohto označenia sa pravdepodobne pochádzať z Turecka alebo z Číny. Táto živice nebude zďaleka dosahovať kvality takejto, ktorú má grécka živice. Jej cena je tiež podozrivo nízka.

Používa sa ako:

 • prírodné žuvačka
 • potravinový doplnok (kapsule, prášok, žuvacie tablety ...)
 • korenie (ako do pokrmov, tak do alkoholu a koktailov)
 • prísada do kozmetických výrobkov (zubné pasty, mydlá, ...)

Masticlife masticha (z ostrova Chios)

Sme česká firma, ktorá sa snaží o propagáciu mastichy, unikátneho prírodného produktu. Spolupracujeme s našimi gréckymi kolegami zo Združenia pestovateľov mastichy, preto máte záruku, že masticha v našich Masticlife kapsulách je PDO masticha ostrova Chios. Zakladáme si na kvalite produktu a surovín, kvalitným zákazníckom servise a komunikáciu so zákazníkom. Radi zodpovieme Vaše otázky ohľadom našich produktov, mastichy, žuvačiek a kozmetiky. Uvítame Vaše recenzie, hodnotenia, skúsenosti, klady a zápory skrátka feedback, ktorý nám poskytnete, pretože aj vďaka nemu vieme, ako ste s nami spokojní, alebo kde sa môžeme zlepšiť. Na Vašom názoru nám skutočne záleží!

Na našom Masticha e-shope https://www.masticlife.sk nájdete sekcie:

 1. doplnky stravy
 2. kryštály (surová masticha) a olej
 3. žuvačky ELMA
 4. zubné pasty
 5. kozmetika
 6. domáce testy infekce Helicobacter pylori (H. pylori)
 7. darčekové balíčky pre milovníkov mastichy
 8. naše Masticlife kapsule nájdete v prvej sekcii

Pri výbere produktu, ktorý zodpovedá vašim požiadavkám, by ste mali vedieť, že najkvalitnejšie a najúčinnejšie je mastichový prášok v kapsuliach. Bez pridaných látok! Je to len rozdrvená masticha, ktorá je pre správne dávkovanie, balená v kapsuliach. Jedná sa o Masticlife Strong & Pure kapsule. Tieto kapsle sú našim bestsellerom!

Bestseller masticlife strong & pure

Ďalej ponúkame Masticlife Prebiotic kapsule, kde je prášok z Chioské mastichy obohatený inulínom.

Pre podporu imunity (nielen na jeseň a v zime) je Masticha+ D3 a Masticha Active ideálnym riešením. V týchto kapsuliach s Chioskou mastichou získate tiež dennú dávku vitamínu D3, ktorého nedostatočné množstvo v ľudskom tele môže spôsobiť oslabenie imunity.

Pre domáce testovanie infekcie Helicobacter pylori je určený jednoduchý test Masticlife. Test zo stolice je určený pre domáce použitie, je jednoduchý, rýchly a spoľahlivý. Vďaka Masticlife Helicobacter pylori testu budete vedieť výsledok už za 10 minút.

V našej ponuke sú aj produkty našich gréckych partnerov. Ide o:

Masticlife strong and pure mastichový prášek

Masticha a jej nutričné hodnoty na 100g

 • Energia: 1544 kJ / 365 kcal
 • Bielkoviny: 0,15 g
 • Celkový obsah sacharidov: 83 g
 • Cukry: 1 g
 • Celkový tuk: 0 g
 • Vláknina: 18 g
 • Soľ: 0 g

Možno Vás zaujíma: