Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
8:00 - 16:30
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 40 € a máte dopravu ZADARMO

Masticha original certifikát

 

 1. Úvod
 2. Prekvapivé výhody žuvačiek. 8 faktov o žuvaní
Prekvapivé výhody žuvačiek. 8 faktov o žuvaní

Žujete bezmyšlienkovite, ale tento malý pohyb má mnoho výhod. Kúsok žuvačky môže rozhodnúť o bozku, zachrániť vás pred tým, aby ste svojím dychom po obede urazili kolegu, alebo vám poskytnúť malé osvieženie, ktoré vaše ústa potrebujú. Ale vedeli ste, že žuvanie žuvačiek má aj veľa zdravotných výhod?

Prekvapivé výhody žuvačiek. 8 faktov o žuvaní

Obsah článku:

 1. 8 faktov o žuvačkách
 2. Masticha
  • Prečo žuť mastichu?
  • Ako žuť mastichu
  • Kryštály Masticha
  • Žuvačky Masticha

8 faktov o žuvaní

Tu sú:

 1. Zoštíhlite svoj pás. Podľa štúdie Liverpoolskej univerzity môže žutie žuvačky mierne obmedziť vaše chute na jedlo. Žuvači žuvačiek v štúdii zjedli v priemere o 36 kalórií menej ako tí, ktorí žuvačky nežuvali. Možno to neznie pôsobivo, ale ak každý deň zo svojho jedálnička vyradíte 36 kalórií, je to dosť veľa.
 2. Spaľovanie kalórií len žutím. Iste, pri žuvaní žuvačky sa spáli len 11 kalórií za hodinu, ale keď to vynásobíte niekoľkými hodinami, môžete ušetriť ďalších viac ako 50 kalórií.
 3. Udržujte si zdravé zuby. Žuvanie žuvačky 20 minút po jedle, ak neobsahuje cukor, môže pomôcť chrániť zuby tým, že odstráni zvyšky jedla a zvýši prietok slín. Sliny posilňujú zubnú sklovinu, pretože obsahujú fosfát a vápnik. Americká asociácia zubných lekárov odporúča žuť žuvačky na prevenciu zubného kazu.
 4. Zlepšenie pamäte. Keď žujete žuvačku, zvyšuje sa prietok krvi do mozgu. To má mnoho pozitívnych účinkov vrátane zlepšenia pamäte. Profesor Andrew Sholey vo svojom výskume zistil, že žuvanie žuvačky môže zlepšiť krátkodobú pamäť o 35 %. Ale pozor: príliš dlhé žuvanie môže zhoršiť vašu krátkodobú pamäť.
 5. Boj proti ospalosti. Ak máte problémy s tým, aby ste v práci nezaspali, žuvačka by mohla byť jednoduchým riešením, ktoré hľadáte. Jedna štúdia odhalila, že žutie žuvačiek môže zabrániť ospalosti. Žuvačky s mätovou príchuťou sú najúčinnejšie proti poludňajšiemu zívaniu.
 6. Zníženie pálenia záhy. Po jedle si vezmite žuvačku (alebo žuvaciu živicu) na zníženie hladiny kyseliny v pažeráku. To môže pomôcť znížiť reflux  kyseliny a pálenie záhy.
 7. Zníženie depresie. Žuvanie žuvačky dvakrát denne počas dvoch týždňov znížilo u pacientov počas štúdie z roku 2011 úzkosť, depresiu, únavu a iné duševné choroby.
 8. Odstránenie nevoľnosti. Mätové alebo zázvorové žuvačky bez cukru môžu zmierniť žalúdočné ťažkosti, či už ide o rannú nevoľnosť alebo nevoľnosť z pohybu. Mäta a zázvor sú prírodné lieky proti nevoľnosti. Ak hľadáte drobné spôsoby, ako zlepšiť svoje zdravie, skúste radšej žuvať žuvačku, než siahnuť po sladkostiach. Neskôr sa poďakujete.

ELMA s matou a mastichou

Zdroj textu a odkaz na štúdie: https://selecthealth.org/blog/2017/04/surprising-benefits-of-chewing-gum

A poznáte túto živicu?

Masticha je 100% prírodná žuvačka! Je to žuvačka. Je to šťava zo šošovicového stromu. Masticha je živica "slzy z Chiosu", ktorá sa zbiera iba pod stromom masticha, umýva sa a čistí a ako čisto prírodný produkt sa od dávnych čias používa na žuvanie a osvieženie dychu. Viac informácií o tejto "starovekej žuvačke" nájdete v článku: Čo je masticha.

Prečo žuť mastichu?

Ako sme už napísali:

 • je to 100% prírodná žuvačka
 • bez pridaných látok
 • žuvanie a chuť sa líšia od priemyselne vyrábaných žuvačiek

Ako žuť mastichu?

Ak sa chystáte žuť žuvačku prvýkrát, tu je naša rada: ako žuť mastichu.

V ponuke sú tri rôzne veľkosti:

 • malé
 • stredná
 • veľké

Masticha krystaly

Náš sortiment kryštálov nájdete v sekcii: Surové kryštály

ELMA masticha žuvačky

Pre tých, ktorí dávajú prednosť klasickým žuvačkám, je tu ponuka gréckej spoločnosti ELMA. Spoločnosť vyrába mastichové žuvačky s rôznymi príchuťami. Ich kompletnú ponuku a popis nájdete v sekcii Žuvačky ELMA.

žuvačky ELMA s mastichou

Mohlo by vás zaujímať:

Vedeli ste, že masticha sa spracováva aj inak ako na žuvačky? Drví sa napríklad na mastichový prášok, ktorý sa potom môže užívať ako doplnok stravy.